elewacje kraków
Piotr Posted on 10:46

Innowacja – ekologiczna elewacja

Glina, jako materiał stosowany w budownictwie, sięga tysięcy lat wstecz i przeszła do dzisiejszych czasów, jako ekologiczna alternatywa metod wykończeniowych budynku. Materiał ten posiada szereg zalet, daje również wiele możliwości aranżacyjnych w wielu dziedzinach budownictwa. Tynki gliniane w pierwszej chwili przynoszą nam na myśl stare lepianki, budownictwo tradycyjne, jednak materiał ten wpisał się idealnie w nowoczesne trendy w budownictwie, powracając jak bumerang po wielu latach.

Wychodząc naprzeciw konsumentom żyjącym w dobie trendów na zero waste i ekologię powstał innowacyjny produkt – tynk gliniany. To jednocześnie innowacyjne, ale też wiekowe, rozwiązanie w budownictwie, powstałe w wyniku ogólnoświatowego trendu powrotów do natury i dbałość o zdrowie. Budownictwo ekologiczne i biobudownictwo. Jest to nie tylko rozwiązanie, ale także panujący trend. Naturalne i ekologiczne rozwiązania sprzedają się lepiej niż najnowocześniejsze, jednak w dalszym ciągu sztuczne technologie.

POLECAMY: profesjonalne elewacje Kraków -LitBud

Elewacja jest jednym z kluczowych elementów, w szczególności przy okazji budowy domu mieszkalnego. Spełnia ona nie tylko niezwykle istotne funkcje izolacyjne, ale także estetyczne, które są kluczowe dla utrzymania spójności stylistycznej całego budynku mieszkalnego.

Na elewację składa się nie tylko kolor oraz faktura stosowanego materiału, ale przede wszystkim jego właściwości. Materiał wykończeniowy ścian zewnętrznych ma ogromny wpływ nie tylko ich na trwałość, wystawianą na próbę pod wpływem działania czynników atmosferycznych, ale także na warunki panujące we wnętrzu domu czy budynku. Poziom wilgotności jest mniejszy, a ściany dłużej utrzymują ciepło we wnętrzu. Tynki gliniane spełniają więc oczekiwania dotyczące trwałości, odporności na wilgoć, wiatr oraz palące promienie słoneczne, będąc jednocześnie ekologiczną i rentowną alternatywą dla popularnych materiałów.

Możliwe jest uzyskanie powierzchni gładkich i chropowatych, są też doskonałą bazą pod tynki dekoracyjne. Mimo ceny, z roku na rok zyskują na popularności, dzięki swoim właściwościom, niepowtarzalnemu efektowi wizualnemu a przede wszystkim ekologiczności. Gliniane elewacje stają się częstym rozwiązaniem, przy w grę wchodzi budowa domów nowoczesnych, jednocześnie ekologicznych, a przy tym niezwykle modnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *