dieta z dostawą
Piotr Posted on 10:46

Co to jest catering dietetyczny i na czym polega?

Catering to pojęcie rozumiane jako jedzenie, które klient zamawia, a sprzedający przyrządza i wydaje gotowe na miejscu, albo dostarcza pod wskazany adres. Rozwój firm cateringowych wzrósł diametralnie podczas pandemii. Podobnie jak firm cateringowych dietetycznych oferujących dietę pudełkową.

Coraz częściej skłaniamy się ku tej opcji, bo w ten sposób wiele zyskujemy. Nie tylko szczupłą sylwetkę, ale też wolny czas.

Polecamy: – Catering Dietetyczny OptimalFit

Co to jest dieta pudełkowa?

To produkt, który składa się z gotowych posiłków na cały dzień. Głównym zamierzeniem takiej diety jest regularność spożywania, a więc na przykład co 3 godziny. Posiłki są dostarczane w odpowiednio oznaczonych i trwałych pudełkach i najczęściej odpowiadają 5 dziennym daniom: śniadaniu, drugiemu śniadaniu, obiadowi, podwieczorkowi i kolacji. Posiłki są odpowiednio zbilansowane i składają się ze świeżych i zdrowych potraw. Powinny też być starannie i higienicznie przygotowane oraz cieszyć oko apetycznym widokiem. Każda szanująca się firma, o takim charakterze, zatrudnia doświadczonego dietetyka, który w sposób profesjonalny komponuje diety pod indywidualne zamówienia.

Co daje nam catering dietetyczny?

Przede wszystkim rozwiązuje problem, kiedy chcesz zredukować poziom kalorii w codziennym jadłospisie. Zwłaszcza gdy nie wiesz, jak skomponować posiłki, by były nisko kaloryczne, a jednocześnie odżywcze i zdrowe. Dieta pudełkowa oszczędza twój czas. Zamiast gotować, możesz w tym czasie robić coś zupełnie innego: pracować lub odpoczywać. A może w ramach zaoszczędzonego czasu wprowadzisz sobie regularne spacery lub treningi? Taki sposób odżywiania jest odpowiedni, jeśli zależy Ci na zbilansowanych posiłkach albo potrzebujesz zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Kilka wariantów do wyboru.

W cateringu dietetycznym posiłki są komponowane w odpowiednio nazwanych wariantach. Może to być dieta dla kobiet w ciąży albo osób pracujących w biurze. Każdą bazą takiej oferty jest klasyczna wersja diety, w której masz do wyboru cztery lub pięć opcji pod względem bilansu kalorycznego. Diety są odpowiednio zbilansowane i zróżnicowane.

Możesz wybrać wariant z obniżoną zawartością węglowodanów lub dietę bezmięsną dla wegetarian. Kaloryczność jest tu istotna. Od niej zależne są efekty diety. Najlepiej będzie, jeśli zasięgniesz opinii profesjonalisty, bo tempo zrzucania wagi, czy utrzymanie jej na odpowiednim i stałym poziomie oznaczają różne zapotrzebowania kaloryczne.