Piotr Posted on 10:09

Jak powinny wyglądać sukienki dla druhen?

Do Polski ostatnio wkroczyła moda wprost z Ameryki. Polega ona na tym, że wszystkie druhny panny młodej zakładają identyczne albo przynajmniej bardzo podobne sukienki. Ten trend jest zdecydowanie efektowny. To dzięki niemu wszystkie druhny mogą poczuć się tak samo ważne i jednocześnie są w stanie znakomicie odegrać rolę reprezentacyjną. A one powinny się wyróżniać. Nierzadko druhny pomagają też pannie młodej w kwestiach typowo organizacyjnych, czyli w dekorowaniu sali bądź kościoła oraz samym zabawianiu gości. Kreacje dla druhen, tak jak i sukienki do ślubu cywilnego czy kościelnego, powinny być wygodne, a jednocześnie piękne i reprezentatywne. Jak więc uwzględnić w nich te wszystkie cechy? Jak znaleźć taki typ sukienki, która przypadnie do gustu wszystkim druhnom, by każda z nich chciała ją na siebie założyć i pokazać się w niej innym?

Polecamy: Salon ślubny Kraków FULARA&ŻYWCZYK

Nie ma jakichś specjalnych i sztywno określonych zasad co do tego, jak powinny wyglądać druhny. Wszystko zależy właściwie od nich samych i oczywiście od panny młodej. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że sukienka dla druhny nie może mieć białego koloru. Nie powinna być też zbyt jasna, czyli np. beżowa lub kremowa, aby nie kojarzyła się zbyt mocno z kreacją panny młodej. To dla niej zarezerwowany został właśnie biały kolor i różne jego odcienie. Widok białej sukienki powinien być równoznaczny z tym, że to właśnie jest panna młoda. Nikt nie może mieć żadnych wątpliwości co do tego, kto w tym wyjątkowym dniu odgrywa główną rolę i gra pierwsze skrzypce. Z tego powodu sukienki dla druhen przeważnie występują w innych kolorach, jednakże nie mogą być one przy tym zbyt intensywne czy krzykliwe. Dobrze sprawdzą się natomiast wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie, takie jak róż, błękit czy popiel. Barwy tego typu są radosne, ale zarazem subtelne i eleganckie. Ważne jest również to, że pasują niemalże do każdego typu karnacji, tak więc każda druhna zaprezentuje się w nich tak samo dobrze.

A co z krojem? Wybierając sukienki dla druhen, należy zdecydować się na ich uniwersalny fason, by dobrze się on zgrywał z każdym typem figury. Tak kreacja musi być zarazem stosowna do rangi wydarzenia. Poważnym faux pass byłoby zakładanie ultra króciutkiej spódniczki, która podwijałaby się na każdym kroku i w której ciężko by było nawet usiąść. Wielkie dekolty i mocno odsłonięte plecy raczej też nie zostaną dobrze odebrane. Suknia dla druhny musi mieć klasę. Na szczęście nawet takie zupełnie tradycyjne i klasyczne kreacje potrafią zaprezentować się przepięknie. Nie trzeba więc jakoś specjalnie z nimi szaleć. Wyjątkowo efektowne stroje lepiej zostawić sobie na inne okazje, czyli np. na sylwestra bądź imprezę karnawałową czy jakąś domówkę. Na weselach i ślubach akceptowalne są głównie te stonowane i eleganckie stroje. Dobrym wyborem będą więc suknie o klasycznych krojach występujące w neutralnych kolorach.