Piotr Posted on 10:46

Jakie akcesoria warto dokupić do drona?

Jakie akcesoria do dronów są niezbędne dla użytkownika, a jakie mogą być ciekawym dodatkiem? Postaram się rozjaśnić tę sytuację.
Drony na polski rynek weszły stosunkowo niedawno. Choć historia pierwszych tych urządzeń zaczyna się już w XIX wieku to prawdziwą popularność zyskały dopiero w ostatniej dekadzie. Dron to małe urządzenia latające, które można sterować za pomocą pilota lub smartfona poprzez połączenie się z WiFi i użycie odpowiedniej aplikacji. Dron potrafi nagrywać obraz z dużej wysokości dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością wśród filmowców, fotografów i vlogerów. Sprawdza się także w świecie biznesu a także w wojsku. Duża część społeczeństwa używa ich amatorsko – dla zabawy.
Co jest niezbędne?
Z pewnością są to ładowarki do dronów. Lot tego urządzenia nie trwa zbyt długo, ponieważ silnik zużywa dużo energii. Długość lotu drona średniej jakości trwa około 10 do 15 minut. Sytuacja wygląda lepiej jeśli posiadamy kilka naładowanych akumulatorów. Wówczas szybko i sprawnie można je wymienić i kontynuować nagrywanie. Jeśli jesteśmy już przy ładowarkach warto zaopatrzyć się też w taką samochodową. Przyda się gdy będziemy poza domem a także na wakacjach.
Niezbędne mogą okazać się także zapasowe śmigła. Te są najbardziej narażone na uszkodzenia. Są to delikatne ruchome części i bardzo łatwo je uszkodzić szczególnie na początku swojej przygody z dronem. Na szczęście wymiana ich nie jest bardzo skomplikowana i każdy użytkownik powinien sobie z tym poradzić. Warto zainwestować w śmigła dobrej jakości, ponieważ to od nich zależy, jaką stabilność i sterowność będzie miał dron.
Co więcej? Dobry program do nagrywania obrazu oraz wzmacniacz sygnału. Na pewno większości osób najbardziej zależy na obrazie o profesjonalnej jakości. Irytujące może się również okazać ciągłe tracenie sygnału WiFi. Tu z pomocą przyjdzie antena, która ulepszy zasięg. Dobrym pomysłem może tu się okazać także stabilizator, który utrwali obraz w trakcie nagrywania w ciężkich warunkach na przykład podczas deszczu czy silnego wiatru.
Przejdźmy do produktów mniej potrzebnych, ale nadal bardzo przydatnych. Oto najbardziej popularne gadżety do drona:
– Plecak. Proste, ale nie każdy o tym pomyśli. A warto, bo dron jak już wiemy jest bardzo delikatnym urządzeniem. Jeśli już mowa o osłonach to warto zakupić także osłonki do śmigieł. Te bowiem należy zdjąć przed transportowaniem drona, a sam plecak może nie być wystarczającym zabezpieczeniem.
– Mata startowa. Znajdzie swoje zastosowanie szczególnie gdy będziemy potrzebować położyć dron na piaszczystym terenie. Zapobiegnie ona przedostaniu się pyłu do urządzenia. Może służyć także jako lądowisko.
– Lampki sygnalizacyjne lub lampki LED. Mogą być tylko ozdobą, ale gdy mamy w zamiarze użytkowanie drona nocą zdecydowanie mogą okazać się niezbędnym gadżetem. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale także dla szybkiego i wygodnego lokalizowania swojego sprzętu.
Na rynku znajdziemy także gogle sterujące pozwalające nam zobaczyć obraz wprost z drona, przeróżne filtry na obiektyw aparatu czy kamery termowizyjne.
Zabawa dronem nigdy się nie kończy. Te najmniejsze można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy jednak, że aby dron spełniał nasze oczekiwania musimy wziąć pod uwagę także zakup niezbędników.