pościele dla dzieci
Piotr Posted on 10:59

Kokon niemowlęcy – bezpieczne miejsce dla noworodka

Kokon niemowlęcy uchodzi obecnie za jedno z bezpieczniejszych miejsc, w którym powinni odpoczywać noworodki. Wielu rodziców wręcz nie wyobraża sobie, by ich maluchy leżały gdzie indziej. Dlaczego kokony cieszą się obecnie tak ogromnym zainteresowaniem? Jakie modele warto kupić?

Wyprawka dla malucha

Każdy rodzic przed narodzinami pierwszego dziecka przygotowuje się na jego przybycie. W wielu poradnikach internetowych, w książkach oraz w programach telewizyjnych przeznaczonych dla przyszłych mam, można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji, które dotyczą wyprawki dla dziecka. Wyprawka to przede wszystkim zbiór najpotrzebniejszych rzeczy, które przydają się rodzicom (i maluchowi) w pierwszych miesiącach życia. Najczęściej na takiej liście można więc znaleźć: przewijak, pieluchy tetrowe, laktator, butelkę, smoczek, ubranka, kosmetyki przeznaczone dla bobasów oraz wspomniany wyżej kokon.

Kokon dla niemowlaka – funkcjonalny i bezpieczny

Dlaczego kokon dla noworodka jest tak ważny? Wielu rodziców zgodnie twierdzi, iż jest on niezastąpiony podczas pierwszych miesięcy życia malucha. To właśnie w nim bowiem dziecko leży i obserwuje świat, odpoczywa oraz śpi. Można go zabrać ze sobą wszędzie i położyć praktycznie w każdym miejscu. Mnóstwo rodziców kokon umieszcza nawet w łóżeczku dziecięcym oraz w wózku, by zapewnić maluchowi jeszcze większy komfort i przyjemną przestrzeń, w której będzie czuł się on naprawdę dobrze. Co ciekawe, jest on niezastąpiony nie tylko w codziennych sytuacjach, ale również, gdy rodzice wybierają się z dzieckiem na zewnątrz. Taki kokon jest lekki i poręczny, tym samym może towarzyszyć maleństwo w restauracji, w kawiarni, na wakacjach, czy na wizycie u znajomych.

Idealny model kokonu

Wybór tego asortymentu jest naprawdę spory. Rodzice mogą wybierać kokony dla niemowląt w różnych wielkościach, wykonane z rozmaitych materiałów oraz co najważniejsze – w bardzo ciekawych wzorach i kolorach. Większość mam zwraca szczególną uwagę na to, z czego wykonany jest taki kokon. Najczęściej decydują się one na przyjemną w dotyku, dobrą tkaninę jaką jest materiał minky. Jest to materiał atestowany, który świetnie sprawdza się przy maluchach.

Nie uczula dziecka, nie powoduje alergii oraz pozwala skórze oddychać, co jest bardzo przydatne szczególnie w miesiącach letnich. Bardzo często rodzice kładą taki kokon na tarasie, w parku na trawie, czy nawet na piasku na plaży, bez obaw, że do dziecka dostanie się coś z zewnątrz i nie martwiąc się również o to, iż materiał będzie drażnił jego wrażliwą skórę.