pewna i niezawodna księgowość
Paweł Adamiak Posted on 10:46

Księgowość uproszczona – co to takiego?

Każde biuro księgowe jest w stanie jednocześnie obsługiwać sporą grupę klientów. Każdemu z nich oferuje zatem inne opcje i dopasowuje je do konkretnych potrzeb i możliwości poszczególnych działalności. Biuro księgowe w Krakowie zajmuje się bowiem zarówno typowo dużymi przedsiębiorstwami i korporacjami, jak i znacznie mniejszymi od nich firmami, które nieraz są prowadzone wyłącznie przez jedną osobę. To właśnie te firmy chętnie korzystają z księgowości uproszczonej, będącej alternatywną usługą dla księgowości pełnej. Na czym więc polega ten pakiet? Z czego dokładnie się składa i co uzyskuje się w jego ramach?

Księgowość uproszczona tym różni się od księgowości pełnej, że jest mocno uproszczona i związana ze świadczeniem dość niewymagających i mniej skomplikowanych usług, ograniczających się głównie do prowadzenia ksiąg rachunkowych czy pomagania w rozliczaniu się z różnymi urzędami. Ten typ księgowości przybiera kilka różnych form opodatkowania, jak: Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów – tzw. PKPiR, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy karta podatkowa. Chcąc z niego skorzystać, trzeba więc zaznajomić się z ich poszczególnymi odmianami i zadecydować o tym, która z nich najbardziej przyda się firmie.

Z czasem jednak, już po rozszerzeniu działalności i jej ogólnym powiększeniu, księgowość pełna stanie się jednak totalnie niezbędna. Na pewnym etapie prowadzenia firmy nie da się już korzystać wyłącznie z księgowości uproszczonej. W ramach pełnej księgowości prowadzi się: księgę główną, księgi pomocnicze, wykaz aktywów i pasywów, a także wykonuje zestawienie obrotów i sald.

Bez względu, na to który rodzaj księgowości chcesz wybrać – uproszczoną lub pełną, warto być zlecił ją dobrym fachowcom. Polecam ofertę biura rachunkowego Talented.pl Księgowość Kraków – specjaliści godni zaufania.