Piotr Posted on 10:46

Nowości na rynku smartfonów

Na rynku cały czas pojawia się tyle smartfonów, że jest z czego wybierać niezależnie od potrzeb i budżetu. Część modeli kusi technologiami i nie brakuje na nich chętnych, nawet jeśli jeszcze nie było oficjalnej premiery.

Vivo smartfony robią wrażenie!

Grupa smartfonów Vivo rozszerza się o ciekawe średniaki mające niemal flagowy charakter. Są stylowe, dobrze wyposażone, mają świetne oprogramowanie i możliwości fotograficzne. Vivo coraz śmielej czuje się jako producent znakomitych urządzeń ze średniej półce i ma wszystkie zadatki, by stać się nowym Xiaomi. Modele z linii S oraz iQOO Neo robią wrażenie designem, parametrami i rozmachem.

Jednym z polecanych przez nas telefonów jest Vivo S12 Pro, który robi znakomite selfie! Posiada 108 MP i selfie 50 MP, ale nie tylko tym rozbija rywali. Ma też piękną elegancką obudowę. Vivo S12 Pro i S12 to superśredniaki z mocnymi procesorami MediaTek, podwójną kamerką do selfie i pojemnymi akumulatorami.

Składany smartfon Vivo – jeszcze go nie ma, a już kusi!

Cały czas zainteresowanie budzą m.in. smartfony składane. To modele dla bardziej zamożnych klientów – ma je w ofercie Samsung, Oppo czy Vivo. Smartfony nowoczesne, praktyczne, innowacyjne budzą zainteresowanie jeszcze przed swoimi oficjalnymi premierami. Chiński producent zastosuje w nim topowe technologie.

Smartfony Realme

Firma założona w 2018 r. coraz śmielej czuje się na rynku smartfonów i jest już wśród 10 największych producentów na świecie. Oferuje świetną specyfikację w bardzo atrakcyjnej cenie. Smartfony Realme są dobrze wyposażone, ale i bardzo dobrze wycenione – posiadają między innymi ośmiordzeniowy procesor powyżej 2,00 GHz (ok. 3,00 GHz u flagowców), nie mniej niż 8 GB RAM, co najmniej 128 GB pamięci na dane, duży ekran AMOLED z odświeżaniem minimum 90 Hz, co najmniej potrójny aparat fotograficzny, łączność 5G oraz baterię powyżej 4000 mAh z opcją bardzo szybkiego ładowania. Najpopularniejsze telefony tej marki w 2022 roku to Realme 8, 8i, C21Y, Realme GT Neo 2.

Huawei Mate 50 pojawi się jeszcze w tym roku

Huawei nie jest już w czołówce producentów smartfonów. Chińczycy zmienili zatem profil i zajęli się też innymi branżami. Nadal jednak pojawiają się nowe telefony tej marki. W tamtym roku zadebiutowała seria flagowa P50, w tym roku czekamy na Huawei Mate 50.

Będzie posiadał m.in. procesor Snapdragona 8 Gen 1, ale w wersji 4G. Systemem operacyjnym będzie HarmonyOS 3.0. Nowy smartfon ma także posiadać lepszy aparat niż Huawei P50 Pro, który był przecież najwyższej klasy.