Piotr Posted on 06:44

Oświetlenie LED- do pomieszczeń i na zewnątrz

Oświetlenie LED stosowane w mieszkaniach, miejscach publicznych czy lokalach gospodarczych to dzisiaj oczywistość. Wielość zalet wyboru takiego źródła światła bezapelacyjnie przekreśla standardowe żarówki. Dlaczego warto jest postawić na ledy? Oto kilka powodów.

Choć plusy z montażu ledowych rozwiązań są dla wielu oczywiste, nadal można spotkać się z klasycznymi- wręcz staroświeckimi- lampami i żyrandolami. Co daje korzystanie z nowoczesnego oświetlenia LED?

– oszczędność energii (co w dłuższej perspektywie daje sporą kwotę zaoszczędzoną na rachunkach za prąd),
– długotrwałe działanie (przeciętna żarówka LED działa nawet 15 lat, co daje wygodę bez jej częstej wymiany na nową),
– korzyści dla oczu (emitowanie światła zbliżonego do naturalnego nie przeciąża narządu wzroku),
– niska cena (ceny żarówek ledowych są coraz niższe, obecnie nie ma sporej różnicy cenowej między standardową żarówką a ledową- pozwala to dokonać jednorazowej inwestycji na przyszłość, która opłaca się o wiele bardziej niż wybór jej poprzednika),
– wielość rozwiązań (oświetlenie LED pozwala umieścić je dosłownie w każdym zakątku pomieszczenia; elastyczne moduły ledowe sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, a szeroki wybór lamp i żarówek pozwala na dostosowanie ich do konkretnego wnętrza).

Ledy w pomieszczeniu to uniwersalność i spersonalizowane oświetlenie dostosowane do warunków i charakteru wnętrza. Co ciekawe, wiele z nich nadaje się także do zewnętrznego umieszczenia. Wyjątkową trwałość oraz elastyczność wykazuje moduł LED, który znajduje swoje zastosowanie w oświetlaniu banerów reklamowych, mebli, ekspozycji sklepowych lub innych dowolnych elementów. Jest to bardzo skuteczne uwydatnienie wszelkich komunikatów reklamowych, zwłaszcza w miesiącach zimowych i porach wieczornych, kiedy jest ograniczona widoczność. Zewnętrzne oświetlenie ledowe sprawdza się również na posesjach jako uwidocznienie ścieżki lub konkretnych przedmiotów np. drzwi, dzwonka itp. Dobrym rozwiązaniem jest również montaż modułów LED w magazynach lub dużych halach jako wyraźny komunikat ostrzegawczy i informujący np. o zachowaniu ostrożności, sposobach poruszania się bądź wyznaczonej trasie. Co więcej, instalacja modułu ledowego to znacznie większe możliwości niż taśmy LED, które są mniej uniwersalne ze względu na brak elastyczności materiału oraz mniejszą odporność na warunki atmosferyczne.

Bez względu na to czy wybieramy oświetlenie do firmy, mieszkania, urozmaicenia banerów reklamowych czy też jako forma ozdoby do sypialni, warto zainwestować w wygodne, uniwersalne i oszczędne żarówki ledowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *