ciasto drożdżowe
Piotr Posted on 10:46

Proste przepisy na pyszne domowe desery

Ludzie mają coraz większą świadomość na temat zdrowej diety. Bardzo często podejmują się prób wprowadzenia do swojego życia prawidłowych nawyków żywieniowych. Aby łatwiej było wytrwać w diecie, czasem wspomagamy się słodkimi przekąskami, które niekoniecznie są zdrowe.

Niestety słodycze, które kupujemy w marketach, zawierają w swoim składzie mnóstwo konserwantów, które prędzej czy później mogą nam zaszkodzić. Aby posilić się jakimś słodkim „co nieco”, warto piec słodycze samemu. Każdy w swoim domu powinien mieć chociaż jedną książkę, w której można znaleźć – jeśli nie, pomocą służy internet. Najprostsze do wypieczenia wydaje się ciasto drożdżowe, z którego możemy zrobić np. pączki, rogaliki czy placek drożdżowy z kruszonką. Takie wypieki mogą okazać się zbyt suche, dlatego opcją dla osób z bardziej wyrafinowanymi kubkami smakowymi mogą okazać się biszkoptowe ciasta z kremem lub ciasta parzone (choć te są trochę trudniejsze w wykonaniu).

Wśród przepisów można znaleźć ciasta, do których przygotowania trzeba wielu kremów, mas cukierniczych czy różnego rodzaju dodatków z owoców, czy maku – da się znaleźć ciasta dla osób, które nie czują się pewnie w kuchni i nie mają zbyt wiele składników do dyspozycji. Smacznym dodatkiem do kawy może być nawet zwykła „kokosanka” wykonana z ciasta biszkoptowego, obtoczonego w czekoladzie i wiórkach kokosowych. Jeśli jest się ambitnym i posiada się już jakieś doświadczenie w kuchni, można spróbować zrobić napoleonka czy rogaliki z ciasta francuskiego.

Ciasta ze szczególną przyjemnością piecze się, gdy spodziewamy się gości. Wtedy naszego cukierniczego dzieła próbujemy nie tylko my sami, ale i nasi przyjaciele czy rodzina. Jeśli wypieków spod naszych rąk wyjdzie zbyt dużo, zawsze można je rozdać gościom, bądź zanieść do banków żywności.