Piotr Posted on 13:18

Sposoby na kiełbaskę

Sezon grillowy w pełni. Uzbrojeni w  grille i ruszty coraz częściej ruszamy w plener by nozdrza nasycić zapachem pieczonej kiełbaski i posmakować grillowanych warzyw. Takie są uroki wiosennych i letnich wieczorów – należy jednak uważać z tą grillową rozpustą, może bowiem skończyć się rozstrojeniem żołądka, skokiem cholesterolu i setkami dodatkowych kalorii. Wszystko jednak jest dla ludzi i można korzystać z tych dóbr – byle z głową! W wyposażeniu miłośnika grillowania, powinny znajdować się nie tylko rzeczy takie jak sam sprzęt – grill, rozpałki i węgiel, ale przede wszystkim dobre jedzenie i odpowiedni serwis obiadowy przeznaczony właśnie do jedzenia w plenerze.

Podstawą jest dobry grill, który powinniśmy dobrać w zależności od tego, jaki styl grillowania praktykujemy i do jakiej grupy należymy. Dla miłośników grilla 'na sposób rodzinny’ najlepsze są takie ruszty, które swoją średnicą i wielkością przewyższają te standardowe. Wybierając taki grill należy kierować się raczej względami praktycznymi niż finansowymi. Droższy grill, wykonany z bardziej wytrzymałych materiałów i o solidniejszej konstrukcji, posłuży nam nie tylko przez jeden sezon. te najlepsze posiadają nawet gwarancję, która obejmuje kilka sezonów. Jeżeli możemy rozpalić grilla na własnym podwórku warto pomyśleć o kupnie grilla kamiennego, który na stałe zagości w naszym ogrodzie.

To już droższa inwestycja, ale posłuży nam przez lata a w dodatku będzie stanowiła element wystroju ogrodu i część jego architektury, przez co nasze podwórko zyska na uroku. Ci miłośnicy pieczonej kiełbaski, którzy preferują grillowanie w gronie przyjaciół i nie przywiązują zbytniej wagi do tego typu przedmiotów, lepiej niech wyposażą się w tanie, jednosezonowe sprzęty, które bez sentymentów można wyrzucić wraz z ostatnim pogrillowym popiołem.

W jesienne i zimowe dni, nie należy się zniechęcać – w sklepach dostępne są grille elektryczne i patelnie grillowe, które z powodzeniem zastąpią nam te klasyczne – no, może oprócz atmosfery, ciepłego i świeżego powietrza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *