poznaj przepisy bhp na szkoleniu
Paweł Adamiak Posted on 14:39

Warto przestrzegać przepisy BHP

Nie ma chyba na świecie takiej osoby, która nie chce czuć się w pracy bezpiecznie. Pracować bez narażania swojego zdrowia lub nawet życia. Niestety niektórzy pracują w firmach z branży należącej do niebezpiecznych, jak na przykład górnicy czy hutnicy. Jednak również w teoretycznie bezpiecznej pracy dochodzi do wypadków, które mogą przydarzyć się nawet w zwykłym biurze. Warto zatem dowiedzieć się jak pracować bezpieczniej.

Spora część osób, zwłaszcza młodych nie zdaje sobie sprawy z powagi przestrzegania przepisów bhp. Chociaż szkolenia bhp Kraków jak i cała Polska ma obowiązkowe, to często przechodzimy je po łebkach. Idziemy na nie tylko dlatego, że trzeba i prawie wcale nie uczestniczymy w nich, ani nawet nie słuchamy o czym behapowiec do nas mówi. Niestety ma to odzwierciedlenie w statystykach wypadków do jakich dochodzi w pracy w naszym kraju. Liczba wypadków, które kończą się poważniejszymi obrażeniami, a nawet śmiercią jest u nas bardzo wysoka jak na standardy unijne.

Warto zatem na poważnie traktować szkolenia bhp. Kraków dla przykładu ma naprawdę bardzo dużą liczbę rzetelnych i wykwalifikowanych behapowców. Zatem wystarczy tylko chcieć i poświęcić jak najwięcej uwagi na szkoleniu, aby potem być bezpieczniejszym pracownikiem, zarówno dla siebie jak i naszych współpracowników.

Trzeba zdać sobie sprawę, że gdy dojdzie do wypadku z naszej winy na terenie zakładu, w którym pracujemy, w którym ucierpimy sami, bądź z naszego powodu ucierpi inna osoba pracująca w tym samym zakładzie, to możemy nie otrzymać odszkodowania lub w drugim przypadku zostać posądzeni o nieumyślne spowodowanie wypadku, a co za tym idzie pociągnięci do odpowiedzialności karnej oraz wypłaty odszkodowania czy zadośćuczynienia na poczet osoby, która ucierpi w tymże wypadku.