kurs montera rusztowań
Piotr Posted on 10:46

Zabezpieczenia w pracy na wysokości

Ochrona przed upadkiem to użycie elementów sterujących zaprojektowanych w celu ochrony personelu przed upadkiem lub w przypadku upadku, aby go zatrzymać bez powodowania poważnych obrażeń. Zwykle ochrona przed upadkiem jest stosowana kiedy odbywa się praca na wysokościach, ale może być przydatna podczas pracy w pobliżu dowolnej krawędzi, na przykład w pobliżu wykopu lub otworu, lub podczas wykonywania prac na stromej powierzchni.

Jednym ze sposobów zapobiegania utraty życia lub zdrowia podczas wykonywania pracy na wysokościach jest stosowanie siatki bezpieczeństwa. Siatka bezpieczeństwa jest to powszechnie stosowany środek zapobiegający upadkom podczas pracy. Upadki są relatywnie częste dla pracowników przemysłu naftowego, a także gazowego, z których wielu musi pracować wysoko na żurawiu. Badanie upadków w latach 2005–2014 wykazało, że w znaczącej większości zbadanych upadków śmiertelnych ochrona przed upadkiem była wymagana przepisami, lecz nie była używana, była używana nieprawidłowo, niezgodnie z obowiązującymi standardami lub sprzęt ulegał awarii. Wiele ofiar śmiertelnych było spowodowanych tym, że chociaż pracownicy nosili uprzęże, to zaniedbali przymocowanie ich do wyznaczonego punktu kotwiczenia. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany pracą na wysokości powinien przejść na przykład kurs montażysty rusztowań, co pozwoli mu na bezpieczne wykonywanie swojego zawodu.

Podsumowując, praca na wysokościach może wiązać się z ryzykiem utrat zdrowia, a nawet życia dlatego niezbędnie jest przestrzeganie wszelakich obowiązujących norm oraz przepisów prawnych, dzięki którym możliwe będzie zapobiegnięcie nieszczęśliwym wypadkom na terenie budowy. Ponadto przechodzenie wymaganych kursów umożliwi nam posiadanie wiedzy niezbędnej przy pracy na danym stanowisku, co umożliwi wyższy zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *