Piotr Posted on 10:46

Zdrowie a produkty spożywcze

Współczesna moda na odchudzanie, dbanie o linie i zdrowy tryb życia pociągnęła za sobą wielu ludzi. Niestety oprócz zalet, ma to również wady. Głównie ze względu na reklamodawców, którzy prezentują swoje produkty w specyficzny sposób i tym samym zwyczajnie naciągają swoich klientów. Wystarczy kilka prostych trików, by sprzedać produkt i nadać mu charakteru dania dietetycznego. Niestety bardzo często dajemy się nabrać na takie zabiegi. By ustrzec się przed takimi produktami wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Przede wszystkim należy unikać produktów typu ‘fit’. Choć może się to wydawać dziwne, właśnie takie pożywienie jest bardziej kaloryczne i szkodliwe niż normalne produkty. Przede wszystkim powinniśmy czytać oznaczenia na etykietach. Jeśli dany produkt pozbawiony jest cukru należy sprawdzić czym jest dosładzany. Bardzo często właśnie te zamienniki są dużo bardziej szkodliwe niż zwykły cukier. Najczęściej stosuje się sztuczne składniki – najbardziej powszechnym jest aspartam. Coraz częściej nazywany jest „słodką śmiercią” ponieważ wykryto jego działanie rakotwórcze. Najczęściej stosuje się go w napojach gazowanych.

Jeżeli nie możemy zrezygnować z picia takich płynów lepiej zastąpić je naturalnymi sokami domowymi. Sok ze świeżych owoców dosłodzony łyżeczką cukru jest dużo zdrowszy od tych, które możemy dostać w sklepie. Niestety wpływ na nasze zdrowie mają również opakowania, w których produkty te są przechowywane. Nie od dziś wiadomo o wpływie sztucznych materiałów, takich jak plastik, na pożywienie. Dlatego podając posiłki, lub przechowując je, warto używać szkła lub drewna. Porcelanowy serwis obiadowy nie tylko ładnie wygląda, ale również nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Bardzo ważne jest również to, by zwracać uwagę na miejsce produkcji naszych sprzętów i akcesoriów kuchennych. Patelnie wykonane z nieznanego źródła są wykonane bardzo często z rakotwórczych substancji – podobnie zresztą jak zabawki naszych dzieci, które importuje się do Polski na przykład z Chin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *